Terapia dźwiękiem

W XXI wieku nie ma już wątpliwości, co do faktu, że dźwięk posiada właściwości lecznicze.

Relaksacja i leczenie dźwiękiem Tychy

    Odpowiednie częstotliwości dźwięku są w stanie rozbijać komórki nowotworowe i wzmacniać układ odpornościowy.

Podstawowy cel masażu terapeutycznego instrumentami relaksacyjnymi to rozluźnienie napięć mięśniowych, uspokojenie, wprowadzenie ładu w komórkach, przy jednoczesnym pobudzeniu ich do aktywności. Generalnie masaż sprzyja relaksacji, zharmonizowaniu i regeneracji organizmu.

Masaż indywidualny polega na wydobywaniu dźwięku z mis położonych na odpowiednich częściach ciała klienta. Drgania mis, o częstotliwości rezonansowej bliskiej częstotliwości określonych obszarów ciała, działają uzdrawiająco tam, gdzie organizm tego potrzebuje.

W ramach pracy z dźwiękiem korzystam z mis terapeutycznych z atestem Peter Hess Institut, profesjonalnego monochordu i gongu. Ofertę masażu dźwiękiem kieruję przede wszystkim do osób, które są narażone na przewlekły stres (np. w pracy) i potrzebują głębokiej regeneracji oraz do osób w okresie rehabilitacji (np. po urazach).

Dodam, że Wojciech Skabek i Luiza Barańska-Grabara zbadali efektywność mis terapeutycznych i monochordu w pracy z dziećmi. Wyniki wskazują, że misy obniżają średnio poziom stresu o 15%, natomiast połączenie mis i monochordu zwiększa efekt o 60% (40% sam monochord). Badanie wykonano urządzeniem HeartMath, które mierzy puls oraz reakcję skórno-galwaniczną. W pracy z dziećmi instrumenty harmonijne sprzyjają również wzmocnieniu koncentracji uwagi.

Zapraszam również na rodzinne sesje relaksacyjne z dźwiękiem (brak ograniczeń wiekowych). Takie spotkania to nie tylko okazja do skorzystania z uzdrawiającego oddziaływania dźwięku, ale i niepowtarzalny czas tworzenia harmonii w relacjach, wzmacniania bliskości, wzajemnego zrozumienia i empatii, otwartości i odwagi do wspólnego tworzenia. Dzieje się tak dzięki stosunkowo prostej technice gry na posiadanych przeze mnie instrumentach.


  Harmonia – psycholog Aleksandra Kręgowska – relaksacja i leczenie dźwiękiem, Misy dźwiękowe – Tychy, Śląsk
Zamknij menu